Хостинг сайтів - опис інтернет-послуги, характеристики і типи серверів

Хостинг (англ. Hosting) – послуга з надання ресурсів для розміщення інформації на сервері, що постійно перебуває в мережі (зазвичай Інтернет), необхідна для присутності в Інтернеті

Зазвичай хостинг входить в пакет з обслуговування сайту і має на увазі як мінімум послугу розміщення файлів сайту на сервері, на якому запущене ПЗ, необхідне для обробки запитів до цих файлів (веб-сервер). Як правило, в обслуговування вже входить надання місця для поштової кореспонденції, баз даних, DNS, файлового сховища на спеціально виділеному файл-сервері і т. П., А також підтримка функціонування відповідних сервісів.

Іншими словами, хостинг сайтів – це інтернет-послуга, яка дозволяє розміщувати і транслювати веб-сайт або веб-додаток в інтернеті. Якщо ви підписуєтеся на послугу хостингу, ви зазвичай орендуєте простір на сервері, на якому ви можете зберігати всі файли і дані, необхідні для правильного функціонування вашого сайту.

Хостинг бази даних, розміщення файлів, хостинг електронної пошти, послуги DNS можуть надаватися окремо як самостійні послуги або входити в комплексну послугу

Сервер – це безперервно працює комп’ютер, що забезпечує доступ на сайт для відвідувачів. Провайдер (фірма, що надає послугу хостингу) – відповідає за підтримання роботи сервера, захист його від шкідливих атак і передачу вашого контенту (тексту, зображень, файлів) з сервера в браузери ваших відвідувачів.

Одним з критеріїв вибору хостингу є використовувана операційна система, оскільки від цього залежить програмне забезпечення, яке буде підтримувати функціональність тих чи інших сервісів.

Важливим аспектом опису хостингу є наявність тих чи інших служб і можливостей:

підтримка CGI: Perl, PHP, Python, ASP, Ruby, JSP, Java

підтримка .htaccess / .htpasswd (для Apache)

підтримка баз даних

А також встановлені модулі і фреймворки для кожної з можливостей.

Хостинг як послугу порівнюють, описують і оцінюють по кількісних обмежень:

розмір дискового простору під файли користувача

кількість місячного трафіку

кількість сайтів, які можна розмістити в рамках одного облікового запису

кількість FTP користувачів

кількість E-Mail ящиків і обсяг дискового простору, призначеного для пошти

кількість баз даних і розмір дискового простору під бази даних

кількість одночасних процесів на користувача

кількість ОЗУ, і максимальний час виконання, що виділяється кожному процесу користувача

якісним обмеженням:

вільні ресурси CPU, оперативної пам’яті, які впливають на швидкодію сервера

пропускна здатність каналів, яка впливає на завантаження інформації.

віддаленість обладнання хостера від цільової аудиторії сайту, яка впливає на завантаження інформації.

Деякі платні хостингові компанії надають безкоштовний тест на певний період, після закінчення якого користувач повинен визначитися, чи підходить для нього обрана хостінг компанії і чи має сенс оплачувати великі періоди. Як правило, такі тести надаються тільки власникам доменів другого рівня, щоб уникнути спекуляцій з тестовими акаунтами.

Крім платних хостерів, існують також і безкоштовні хостинг-компанії, що підтримують більшість описаних веб-технологій. Однак в СНД вони не поширені, тому люди користуються в основному послугами платного хостингу.

Хостинг може бути платним і безкоштовним.

Хостинг за типами серверів:

Віртуальний хостинг – сервер з безліччю сайтів, власники яких мають однакові права і обов’язки.

Віртуальний виділений сервер (VPS / VDS) – автономна (виділена) частину дискового простору на сервері і фіксовані ресурси. Власник отримує права адміністратора, і самостійно може налаштовувати і встановлювати програми.

Виділений сервер – повне володіння сервером з окремою ОС, ПО.

Colocation – розміщення сервера, яким володіє окрема людина, підприємець, компанія, в датацентрі хостингової компанії.

Принципи роботи хостингу

Коли ви вирішите запустити новий сайт, вам знадобитися знайти хостінговую компанію, яка надасть вам ресурси на сервері. Ваш хостинг провайдер зберігає всі ваші файли, ресурси і бази даних на сервері. Всякий раз, коли хтось вводить ваше доменне ім’я в адресний рядок свого браузера, ваш хост передає всі файли, необхідні для обслуговування запиту.

Вам потрібно вибрати тарифний план хостингу, який найкращим чином відповідає вашим потребам і придбати його. Фактично, веб-хостинг працює аналогічно оренді житла, вам потрібно регулярно оплачувати орендну плату, щоб підтримувати постійну роботу свого сайту.

Хоча cPanel – платформа хостингу, яка використовується більшістю хостинг провайдерів, є потужним інструментом, вона може бути лякаючою для нетехнічні орієнтованих користувачів, які просто хочуть швидко створити і запустити сайт. Тому наша команда вирішила створити свою панель керування для наших користувачів. Ми можемо з гордістю сказати, що панель управління Hostinger має красивий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, ви зможете відразу в ньому розібратися, навіть, якщо вперше працюєте з хостингом. Наші клієнти вже її полюбили, так як зручна панель допомагає їм упевнено і легко управляти своїм обліковим записом.

Крім надання серверного простору для вашого сайту, хостинг провайдери можуть також пропонувати інші послуги, пов’язані з управлінням сайтів, такі як:

SSL-сертифікати (для забезпечення безпеки сайтів використовується протокол https: //)
Хостинг електронної пошти Email
конструктори сторінок
Інструменти для розробників
Послуги підтримки клієнтів (зазвичай з онлайн чатом)
Автоматизоване створення резервних копій (резервних копій даних)
Установники програм в 1-клік миші (наприклад, CMS WordPress або Drupal)

Хороший хостинг дозволяє безперебійно надавати відвідувачам доступ до сайту і безперешкодно обслуговувати контент в Інтернеті, забезпечуючи приплив відвідувачів ресурсу.

Leave a reply